טועמים בשטח

תאילנדית ידידותית לצמחונים

טועמים בשטח
תאילנדית ידידותית לצמחונים
תאילנדית ידידותית לצמחונים
בית תאילנדי. בוגרשוב 8 תל-אביב.
שעות פתיחה: כל יום 12:00-24:00, טלפון 5178568-03.

המקום. “בית תאילנדי” ממוקם בבוגרשוב פינת בן-יהודה, קרוב מאוד למרכז הישן של אנונימוס (לוותיקים שעוד זוכרים). בפנים יש כשמונה שולחנות לארבעה, אך מוצלחת במיוחד היא המרפסת (שבחורף היא מחופה ומחוממת), שמכילה תפאורה ואווירה טרופית: ריהוט במבוק וצמחייה עשירה. ממש אי טרופי, המבודד מעשן האוטובוסים הסמיך והסמוך כל-כך.

האוכל. במסעדה מאמינים בגמישות קולינרית. כל המנות יכולות להיות מוגשות על בסיס טופו במקום בשר, ותמיד ניתן להשמיט פרט זה או אחר מהמנה – בין אם זו ביצה הניתנת להשמטה ובין אם זה ירק שאינכם אוהבים. כמי שהפרוטה אינה מצויה בכיסם, הגענו למקום בצהריים, כדי ליהנות מהארוחה העסקית: מנה ראשונה + מנה עיקרית + שתייה קרה או חמה ב 38-49 שקלים, המוגשת בימי חול בין השעות 12:00 ל 17:00. המנה הראשונה המתבקשת היא אגרול (לאחר שווידאנו שאין בו שום מוצר מהחי – יש מסעדות שבהן האגרול אינו טבעוני) – זוג כיסנים פריכים במילוי ירקות, המגיעים בלוויית רוטב חמוץ-מתוק. האגרול היה מהטובים שמוגשים בעיר, פריך במידה האופטימלית, והרוטב היה ביתי ולא תעשייתי, כנהוג במקומותינו. מנה ראשונה נוספת, על טהרת הצומח, היא סלט חמוץ-מתוק. המשכנו לעיקריות: הזמנו פאד וון-סן, שאלה הן (כמובן) אטריות שעועית שקופות מוקפצות עם מגוון ירקות וקוביות טופו, ומנה נוספת של טופו, אננס וירקות ברוטב חמוץ-מתוק, שהגיעו עם קערית גדולה של אורז לבן. מנת האטריות הייתה מצוינת ואילו המנה במנה השנייה הרוטב החמוץ-מתוק היה מאוד דומיננטי, ולכן היא מומלצת רק לחסידי הרוטב. ניתן להזמין מנות עיקריות נוספות, כגון: נתחוני טופו מוקפצים עם פטריות וברוקולי; טופו מוקפץ בווק עם ירקות ואגוזי קשיו או רצועות ג’ינג’ר; תבשיל חלב קוקוס עם פרוסות טופו, נצרי במבוק, פטריות, לוביה, עלי בזיליקום ועלי ליים, מתובל בקארי אדום.

אנונוימוס

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

About the author

כתב מתכונים כאן ישראל

כתב מתכונים כאן ישראל

כתב מתכונים כאן ישראל, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

Topics

Featured